This project is acquired by Botshare,Sp.z O.O.
За даними Міноборони, Україна зараз є одним з найбільш забруднених мінами і вибухонебезпечними об’єктами держав в світі. На думку віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванни Климпуш-Цинцадзе, на розмінування всій території може піти 15 років.
В Україні вступив в силу закон про протимінну діяльність №2642-VIII, який покликаний посприяти розмінування Донбасу. Відповідно до закону, будуть створені нові органи і структури, які будуть планувати, координувати і перевіряти виконання робіт з розмінування. Безпосереднім розмінуванням будуть займатися приватні і державні компанії (так звані оператори протимінної діяльності), послуги яких будуть замовлятися через публічні закупівлі.
Кабінет міністрів затвердить стандарти з розмінування (поки будуть використовувати міжнародні), а також карту-перелік забруднених територій. Всі дані будуть вносити до Єдиного держреєстру обстеження, виявлення і очищення територій, знешкодження/знищення вибухонебезпечних предметів.
Буде створено Національний орган з питань протимінної діяльності. Він буде контролювати всі структури, які беруть участь в протимінній діяльності, а також давати акредитацію саперним компаніям за допомогою комісії.
Ще один новий орган – Центр протимінних операцій – буде відповідати за контроль якості виконання робіт. Буде введено реєстр операторів протимінної діяльності. Ті, хто отримав акредитацію оператори будуть виконувати наступні функції:
• розмінування (виявлення, знешкодження, знищення та перевезення вибухонебезпечних предметів);
• навчання людей протидії ризикам, пов’язаним з вибухівкою;
• пропаганда незастосування вибухонебезпечних предметів;
• знищення та утилізація хв, не придатних для подальшого використання і зберігання;
• надання медичної допомоги постраждалим, медична / професійна реабілітація;
• підготовка, перепідготовка та підвищення кваліфікації фахівців у сфері протимінної діяльності та розмінування.
Життя кожного фахівця (сапера) планують страхувати мінімум на 250 мінімальних зарплат (на сьогодні це 1 млн 43 тис. 250 грн).
Відзначимо, що зараз в Україні немає чітких карт замінованих територій. За різними даними, площа забруднених територій на Донбасі складає близько 22 тис. кв. км (з урахуванням непідконтрольних територій). Також спостерігається нестача фахівців, а в умовах відсутності власних стандартів багато саперних компанії стикаються з рядом проблем.

З метою скорочення термінів розмінування, зменшення випадків ураження та травмування мирних жителів, саперів та операторів протимінної діяльності, пропонується автоматизувати цю діяльність за допомогою роботів та штучного інтелекту. Саме для цих цілей компанія Robotec відкриває існуючі на даний момент розробки, пропонуючи продовжити роботу спільно з зацікавленим ком’юніті.

Зацікавленість може бути, як в сприянні розмінуванню територій Донбасу, так і в можливості долучитися до цікавого проекту, який базується на універсальних принципах робототехніки та систем з комп’ютерним зором та штучним інтелектом.
Розмінування можна класифікувати на дві категорії, залежно від визначення проблеми:
- Військова міна: розмінування застосовується для швидкого очищення з прийнятною надійністю (80%), щоб відкрити безпечний прохід для військових для виходу на поле бою;
- Гуманітарне розмінування: досягнення 100% очищення землі за прийнятною вартістю, з мінімальними втратами.
Основний процес знешкодження мін складається з різних завдань. В основному це:
- Складіть карту мінного поля за зборами даних;
- Підготуйте визначену землю для очищення;
- Ідентифікував окремі міни в межах позначеної території за допомогою обладнання для виявлення мін;
- Зняти виявлені міни шляхом видалення та знищення.
Спочатку потрібно знайти міни, а потім знищити. Методами ідентифікації мін на сьогодні є:
- Вручну: люди – демінерами (саперами) – оснащені, наприклад, металодетекторами;
- Собаки: використовуються собаки, які на запах знаходять вибухонебезпечний вміст мін (значні обмеження і не можуть розглядатися як загальні рішення);
- Високотехнологічні методи виявлення мін: радіолокаційні, інфрачервоні, магнітні інструменти та інше.
Компанія Роботек запускає відкритий проект з протимінної діяльності. Ініціатор, автор проекту Резніченко Олексій.

Проект по розробці двох типів роботів, які можуть застосовуватися для автономного гуманітарного розмінування а також для протистояння терористичним загрозам і запобігання терористичним актам пов’язаним із замінуванням.
Обидва проекти будуть профінансовані до рівня створення повнофункціональних прототипів, які можуть проходить тестування на відповідність технічним характеристикам, на відповідність стандартам і нормам в цій сфері (Національні стандарти протимінної діяльності (ДСТУ-П 8820)), ці макети можуть використовуватися розробниками, контрибьюторами відкритого проекту для створення і налагодження програмного забезпечення, електроніки і конструкції, функцій.
Наша мета за 2 роки створити 2 типи повнофункціональних роботів, які відповідають стандартам і нормативним документам України в сфері гуманітарного та антитерористичного розмінування технічними засобами.
Наша компанія та особисто Олексій Резніченко – не ставлять комерційних цілей, навпаки вкладаємо власні матеріальні засоби та інші ресурси в розвиток проекту.
В той же час запрошуємо комерційні, некомерційні, громадські організації, індивідуальних розробників або команди розвивати відкритий проект, допомагати. Нам буде потрібно розробляти не тільки технічну частину, але й розробляти та узгоджувати нормативну документацію, проводити зустрічі, тести, розробляти техніко-економічне, юридичне-правове, організаційне підґрунтя проекту, тощо.
Даний проект і вся документація, назавжди залишаться відкритими, технічна документація, програмне забезпечення, тощо – завжди будуть доступні і підготовлені для серійного виробництва відповідно до промислових стандартів.
Приблизна вартість виробництва, пуско-налагодження і комплектуючих буде представлена у вигляді рекомендованої ціни для даних виробів. Будь-який завод або комерційна виробнича компанія можуть виробляти дану продукцію для потреб розмінування в Україні або за її межами.
Demine Robot H – на даному етапі в технічне завдання до даного роботу будуть закладені такі основні функції:
- сканування поверхні землі за допомогою радара;
- детектування і розпізнавання різних предметів на глибині до 0,5 м;
- класифікація виявлених предметів і виявлення предметів схожих на той чи інший тип міни або боєприпасу;
- нанесення координат виявленого предмета на електронну карту з точністю до 20 мм, створення точної карти мінного поля.
Даний проект використовує такі технології: ROS, RCNN, GNSS RTK, GPR, SLAM, EOS, та інші.
EOD Robot J Робот із дистанційним управлінням для роботи з вибухонебезпечними боєприпасами (EOD) призначений для забезпечення розширених можливостей знешкодження вибухонебезпечних речовин, боєприпасів, бомб. Його можна використовувати для ідентифікації та знешкодження вибухових пристроїв та інших небезпечних предметів у закритих приміщеннях та на зовні.

Даний проект використовує такі технології: ROS, RCNN, GNSS RTK, GPR, SLAM, EOS, та інші.
Наглядова рада буде створена для забезпечення прозорості та ефективності роботи по проекту.
Запрошуємо до розвитку проекту всіх зацікавлених, компанії, індивідуальних розробників і команди.
Наші цілі ставляться в розрахунку на те, що тимчасово непідконтрольні території будуть реінтегровані до складу України, наші співгромадяни, рідні, друзі повернуться в Україну, ми прагнемо допомогти Донбасу максимально швидко повернутися до нормального мирного життя.