This project is acquired by Botshare,Sp.z O.O.
Робот Santec безпечно та автономно дезінфікує будь-який тип закритого приміщення. Керований автономною навігаційною системою, Santec включає перевірену технологію запобігання зіткненням (LIDAR SLAM) та безліч унікальних функцій безпеки. Сюди входять візуальні попередження та виявлення людини (або тварини) з автоматичним вимкненням УФ ламп, щоб мінімізувати ймовірність випадкового опромінення людини.

Основні технічні характеристики роботу для дезінфекції Santec E
- Точність навігації, не більше – 0,05м;
- Швидкість, макс – 1,5 м / с;
- Мінімальна відстань для виявлення перешкод – 2 м;
- Мінімальна відстань для датчиків PIR – 5м (для виявлення людей та інших живих істот з метою контролю УФ опромінення та забезпечення безпеки);
- Ємність акумулятора – DC 24V 35Ah;
- Час роботи робота, повна потужність ≈ 2год (рухається, УЗх6, УФх6);
- Час роботи робота, не повна потужність ≈ 4 год (рухається, УЗх6 або УФх6);
- Час роботи робота, не повна потужність ≈ 6 год (рухається, УЗх6);
- Час роботи в режимі очікування ≈ 48 год;
- Вага виробу – 70 кг;
- Допустимий нахил підлоги, макс – 5 град;
- Інтелектуальна самозарядка з позиціонуванням за допомогою QR-коду на зарядній станції;
- Веб інтерфейс для керування роботом, виставлення режимів та налаштувань.
Режими роботи робота:
1. УФ-лампи: 2 шт. / 4 шт. / 6 шт.;
2. УЗ генератор сухого туману: 2 шт. / 4 шт. / 6 шт.;
3. Комбінації цих режимів.
Параметри УФ опромінювачів:
Кількість ультрафіолетових груп – 6 короткохвильових ламп UV-C;
Довжина хвилі опромінення – 253,7 нм;
Загальна потужність опромінювачів – 216Вт (36Вт х 6 ламп 1200мм);
Автоматично вимикаються при наближенні людини на відстань до 5 м;
Ефективність бактерицидного опромінення, не більше – 3 м;
Діаграма опромінення – 360 градусів.
Параметри розпилення УЗ генераторами:
Кількість туману становить – 2,5 л / год,
Розмір частинок розпилювача, не більше – 10 мкм
Кількість ультразвукових генераторів для розпилення – 6;
Площа обробки за 2 години – 1500м2;
Об’єм обробки повітря за 2 години – 1000м3;
Ємність з дезінфектантом – 5,4 л (заправляється через лійку, знаходиться в ревізійному люку).
Застосовуваний дезінфікуючий засіб (рекомендований):
Перекис водню.
Інші технічні характеристики:
- Струм у режимі очікування – < 0,5А;
- Інтенсивність УФ-випромінювання – 270 мкВт / см2 (вимірювання на відстані 1м);
- Термін придатності при використанні в комбінованому режимі, не менш – 15000 год ( 8 років щоденного використання);
- Технологія LIDAR SLAM;
- Диференціальний привід BLDC двигун 25 Вт x 2;
- ШxДxВ – 600x800x1700;
- Номінальна потужність – 500 Вт.
Гарантія 3 роки. Сервісна / технічна підтримка 24 | 7
Купити робота для дезінфекції Santec E в інтрнет магазині.
ТОВ “НВФ “Роботек”
Менеджер з продажу роботів для дезінфекції: +38 044 4943 044
Переваги роботу для дезінфекції Santec E
Робот для дезінфекції являється ефективним засобом дезінфекції приміщень загального користування, навчальних закладів, медичних установ, тощо. В роботі реалізовано два найбільш ефективних та визнаних МОЗУ та ВОЗ методів дезінфекції, проведено низку експериментів та розрахунків, які підтвердили доцільність вибраних методів та технічних показників потужності, безпечності, тощо.
Робота спроектовано так, що основний потік енергії приходиться на висоту найбільш активної зони користування людини – приблизно 85 см. На цій висоті знаходяться переважна більщість поверхонь столів, спинок стільців, кнопок ліфтів, дверних ручок, водопровідних кранів, ручок меблів, тощо.

Ультразвуковий розпилювач дезінфектанту – Santec E
Робот Santec E облаштований функцією генерації так званого сухого туману. Ця функція показує дуже високу ефективність в боротьбі з вірусами та бактеріми при санітарній обробці приміщень. Перекис водню визнано МОЗ України та рекомендовано, як один з найбезпечніших для людини та найефективніший бактерицидний засіб [1].
Ультразвуковий генератор туману – вважаються найбільш ефективними, такі зволожувачі створюють туман, вибиваючи з поверхні води дрібні крапельки рідини (Н2О2) за допомогою ультразвукових коливань, отриманих п’єзоелектричним випромінювачем. Туман розноситься по об’єму приміщення природними потоками повітря або примусово (наприклад, за допомогою вентиляторів встановлених у роботі Santec E). Деяка кількість туману осідає на поверхні в приміщенні та щільним шаром покривють їх. Таким чином досягається бактерицидний ефект. Використання саме ультразвукового генератору дозволяє отримати частки пероксиду водню за розміром менш 10 мкм, що сприяє рівномірності, високій щільності та максимальній площі покриття тонким шаром цього ефективного та безпечного дезінфектанта поверхонь в приміщенні.
Пероксид водню
Згідно з [1] засоби на основі пероксиду водню ефективно дезінфікують навіть за мінімальних концентрацій та без негативного пливу на організм людини. Мають мийні, дезодораційні, змочувальні, емульгувальні властивості та біологічно розпадаються на кисень і воду.
Використання дезінфекційних засобів на основі пероксиду водню у вигляді мікрочасток так званого сухого туману ефективніше ніж розпилювання його через, наприклад, пульверизатор з розміром крапель приблизно 0,1 – 0,5 мм за рахунок більш щільного та ефективного покриття поверхонь.
Ультрафіолетовий опромінювач – робот Santec E
Для прикладу зробимо розрахунок часу дезінфекції типового приміщення площею 100 м2.
S = 100м2 (по підлозі)
Sзаг = 340м2 (по підлозі, стелі та стінам)
W = 10 м
L = 10 м
H = 3 м
V = 300 м3

Налаштуємо робот на роботу по проходженню точок на мапі приміщення, розставимо точки так (сформуємо маршрут робота), щоби робот рухався з інтервалом 1 метр та «просканував» цією сіткою усе приміщення. Або простіше кажучи – проїхав по усій поверхні підлоги з максимальною щільністю ліній траєкторії.
Тоді роботу треба буде проїхати приблизно 80 м. При середній швидкості робота 0,8 м/с на цю роботу роботу знадобиться приблизно 1,5 хвилини часу.
Врахуємо можливі перешкоди та особливості приміщення, які можуть призвести до подовження траєкторії, зменшення швидкості на деяких проміжках шляху, таким чином збільшення часу обробки до двох разів, що становитиме приблизно 3 хвилини.
Тепер порахуємо необхідну потужність УФ випромінювання для досягнення нормативу дози опромінення, необхідно для знешкодження 99, 99% бактерій та вірусів на поверхнях в приміщенні.
Згідно зі специфікацією робота Santec E сумарна потужність УФ випромінювання складає 36Вт х 6 ламп = 216Вт. Врахуємо, що як би ми не встановили лампу ми ніколи не отримаємо 100% потужності спрямованої на об’єкт опромінення – цей показник завжди знижується за рахунок відбивача або елементів конструкції, захисної сітки, тощо. Розповсюджена і загально прийнята практика враховувати 70% енергії випромінюваної лампами.
Тоді загальна потужність опромінювача становитиме 216 х 0,7 = 151 Вт. Р=151Вт
Розрахуємо потужність опромінення на м2:
Wопр=P/Sзаг=151/340 = 0,44 Вт/м2
Розрахуємо бактерицидну дозу:
J= 0,44 x 180c = 79,2 Дж/м2.
Згідно норми для приміщень загального користування потрібна бактерицидна доза 50Дж/м2 для бактерицидної обробки з результатом знешкодження вірусів та бактерій на рівні 99,9% від початкового.
Наш показник с запасом більше ніж 50% задовольняє норматив. Слід зауважити що ми прорахували майже лабораторний випадок, коли ми оброблюємо поверхні підлоги, стелі та усіх стін.
В реальному експерименті нам потрібно врахувати, що площа поверхонь, які потрібно обробити в 2-3 рази більша, також нам треба враховувати зони, які можуть перебувати у тіні і не піддаватися обробці увесь розрахунковій час, та інше.
Таким чином, ми рекомендуємо збільшувати час обробки в 2-3 разі, створювати більш щільні маршрути для робота та максимально використовувати переваги рухомого автономного опромінювача порівняно зі стаціонарним настінним опромінювачем.
Наприклад для розглянутого приміщення слід запустити робота на два-три круги обробки, або зменшити швидкість у два три рази, що дозволить нам приблизно за 10 хвилин повністю та з високою ефективністю знешкодити віруси та бактерії у приміщенні.
Розглянемо варіант використання менш потужного випромінювача, наприклад 24Вт у тих самих умовах.
Загальна потужність опромінювача становитиме 24 х 0,7 = 16,8 Вт. Р=16,8Вт (відбиття та розсіювання захисною сіткою).
Розрахуємо потужність опромінення на м2:
Wопр=P/Sзаг=16,8/340 = 0,049 Вт/м2
Розрахуємо бактерицидну дозу:
J= 0,049 x 180c = 8,82 Дж/м2.
З розрахунку видно, що при зниженні потужності опромінення ми отримали дозу опромінення в 6 разів нижчу за стандартну нормативну дозу. Така доза безумовно не знищить віруси та бактерії, а в деяких випадках навіть може активувати та стимулювати ріст мікрофлори.
Якщо ж ми все ж таки хочемо спробувати досягти рівню бактерицидної дози у 50 Дж/м2, ми можемо спробувати підвищити час обробки у 10 разів, та отримати близько 88 Дж/м2, що задовільняє нормативу для приміщень загального користування. Далі щоб наблизитися до реальних умов рекомендується збільшити час обробки ще в 2-3 рази (враховуючи тіні, пил, вологу та інше), тоді для опромінювача з потужністю 24Вт отримуємо час обробки близько 3хв х 10 х 3 = 1,5 години.
Слід підкреслити важливу особливість застосування УФ опромінення. Згідно з нормативними документами [3], ефективність знезараження при таких умовах практично не може бути досягнута за будь-якої тривалості опромінення, а недостатнє значення УФ потоку (суббактерицидна доза) може стимулювати ріст мікрофлори.
Згідно розрахунку, використання УФ опромінювача потужністю 24Вт є неефективним, або навіть контр ефективним.
Резюмуючи по УФ опроміненню, можна сказати:
- Використовувати опромінювачі, які не забезпечують концентрацію енергії вище за 0,1 Вт/м2 – недоцільно та неефективно;
- Комбінація роботи УФ опромінювача та розпилення пероксиду водню (Н2О2) одночасно – призводить до появи активних вільних радикалів кисню у вигляді ОН-, які являються одними з найпотужніших окислювачів та дуже агресивні по віднощенню до мікроорганізмів та інших органічних та біоорганічних забруднень. Ми отримуємо синергетичний ефект дії УФ та найактивнішого окислювача – ці два фактори непропорційно високо підвищують бактерицидну ефективність при санітарній обробці приміщень.
Як Н2О2 розкладається до ОН- під дією УФ опромінення ві можете бачити на відео нижче.
В роботах для дезінфекції Santec E не використовуються УФ рециркулятори закритого типу у зв’язку з доказаною їх низькою ефективністю та відповідними рекомендаціями МОЗ України.
Розглянемо дуже розповсюджений зараз, але не ефективний та не рекомендований МОЗ України [2] метод дезінфекції – це УФ рециркулятори закритого типу.
Ультрафіолетовий рециркулятор — пристрій для дезінфекції повітря, що складається з тубуса довжиною близько 1 м з однією чи двома ультрафіолетовими лампами всередині та вентиляторів.
Повітря надходить у пристрій з одного боку і виходить з іншого. Усередині рециркулятора повітря обробляє ультрафіолетове випромінювання. Необхідна доза ультрафіолетового випромінювання для інактивації інфекційного аерозолю в закритому приміщенні — 10 000 мкВт/см2,(норма для операційних в 3 рази вища за норму для приміщень загального користування) при середньому часі проходження повітря по тубі до 5 секунд. Якщо перевіримо ультрафіолетове навантаження всередині рециркулятора з допомогою ультрафіолетового радіометра, то зареєструємо дозу 200—500 мкВт/см2. Тобто, аби знезаразити повітря в закритому приміщенні, необхідно, щоб один патоген потрапив у рециркулятор від 20 до 50 разів.
Отже, для якісної дезінфекції повітря у кімнаті 20 м2 необхідні 20—30 рециркуляторів. Один рециркулятор із цим не впорається.
Також для ефективної роботи ультрафіолетовий рециркулятор потрібно щомісяця обробляти 70%-вим спиртом. Однак конструкція опромінювача закритого типу не дає змоги обробити ультрафіолетові лампи.
Якщо коротко, застосовувати рециркулятори у приміщення загального користування або лікувальних закладах недоцільно. Не купуйте і не використовуйте їх, адже опромінювачі закритого типу фізично не здатні ефективно знезаразити приміщення.
Купити робота для дезінфекції Santec E в інтрнет магазині.
Більш детально про моделі роботів Santec, їх функції.
ТОВ “НВФ “Роботек”
Менеджер з продажу роботів для дезінфекції: +38 044 4943 044
One thought on “Робот для дезінфекції Santec Extended”