Закон України про протимінну діяльність України був прийнятий парламентом 6 грудня 2018 року після консультацій з координатором проекту Андрієм Дзюбенко, який надав поради щодо змісту закону. Він встановлює основу для гуманітарного розмінування, розподіляє обов’язки між державними установами та передбачає створення центру протимінної діяльності.
З 2015 року робоча група зосереджує свої зусилля на забезпеченні доступу до найкращих міжнародних практик та досвіду в регулюванні реагування на mines and unexploded ordnances (UXO) contamination для посадових осіб та членів парламенту.
“Законодавство є поштовхом до посилення координованих зусиль з боку всіх суб’єктів, як урядових, так і неурядових організацій, щоб мінімізувати ризики для людей, які живуть у постраждалих від обстрілів та мінування районах у східній частині країни”, – сказав Джеффрі Ерліх, старший керівник проекту координатора проектів ОБСЄ в Україні. “Закон також повинен зробити Україну більш прийнятною до міжнародної допомоги, створивши систему цивільної боротьби проти мін, яка дасть змогу забезпечити прозорість, підзвітність та краще визначення пріоритетів”.
Закон також посилається на Національні стандарти протимінної діяльності, доопрацьовані цього року, які мають бути опубліковані органами стандартизації. Документ про стандарти – це результат багаторічного діалогу, якому сприяв координатор проекту, включаючи міжвідомчі дискусії та зустрічі з громадами, які постраждали від вибухонебезпечного забруднення на сході України. Документ базується на Міжнародних стандартах протимінної діяльності ООН (IMAS), але він забезпечує адаптацію до специфіки країни та встановлює вимоги до всіх аспектів протимінних дій, включаючи управління інформацією, обладнання, персонал, експертизу та очищення території, контроль якості та зменшення ризиків.
Компанія Robotec бере до уваги европейскі стандарти по веденню протимінної діяльності, та максимально впроваджує вимоги українських законів при проектуванні та виробництві Demine Robot H. Наша мета зберегти життя, як мешканців замінованих або забрудненних вибухонебезпечними пристроями территорій – цивільних з обох сторін лінії розмежування, так і саперів, співробітників урядових та неурядових організацій, які ведуть протимінну діяльність.